Schrik niet: Ford brengt Fiesta ST200

Aan de vooravond van Genève (vanavond dus) gooit Ford er een eigen evenementje in, waarop ze hadden aangekondigd 'een wereldprimeur van Ford Performance' te tonen. Deze verklappen ze nu zelf, het wordt een extra opgevoerde Fiesta ST.

We moeten het de Britpers meegeven, hoewel ze regelmatig niet vies zijn van met een stalen gezicht gokken en de natte vinger hanteren, hadden ze het dit keer bij het juiste eind met hun voorspelling. Ford geeft de Fiesta, die op zijn eind loopt, inderdaad extra peper. In plaats van 182 pk krijgt deze Fiesta 200 paarden, precies evenveel als hij al had in de VS, en een stuk minder dan wanneer je een Mountune-kitje neemt.

Komogrijs is hot. Niet alleen op dikke Audi RS6'jes en Skoda Octavia's, maar ook op hete hatches. Deze Fiesta rockt de kleur Storm Grey, gecombineerd met zwarte vellings in 17".  

De meeste winst werd niet in het vermogen, maar uit het draaimoment gehaald: de standaard 240 Nm van de 1.6 Ecoboost krijgt een oppepper naar 290 Nm. Gedurende 15 seconden is er bovendien 15 pk en 30 Nm overboost beschikbaar, waarmee de 1.163 kg lichte Fiesta kortstondig op 215 pk en 320 Nm uitkomt. 

Dit alles betekent dat 0-100 nu in 6,7 seconden gaat, twee tienden rapper dan standaard. De topsnelheid bedraagt nu 230 km/u (was 223), en Ford kortte de eindoverbrenging wat in. Een goede zaak, want bij een hot hatch wil je door je versnellingen knallen: de 50-100 km/u tussenacceleratie in de vierde versnelling  dook van 6,4s naar 5,2s.

Naast de motorische tweaks kreeg de ST200 een andere fuseekogel, stijvere en lagere vering, een aangepaste stuurratio en iets grotere remmen. 

Op de eerste persdag -morgen- ga je de Fiesta niet vinden in Genève, die dag is gereserveerd voor de Edge en S-Max in Vignaletrim. Ford brengt zijn niet-Vignalenieuws woensdag pas. En vanavond op het pre-event, waar wij toevallig ook aanwezig zijn.

Wist je overigens dat van de 30.000 verkochte Fiesta ST's, er bijna 20k in het Verenigd Koninkrijk zijn afgezet?