Geen radar die deze SUV van €1,7 miljoen detecteert

'Maar wat heb je er aan?'...is waarschijnlijk een vraag die de koper van deze verzameling driehoeken zich niet zal stellen. Bij een auto van deze statuur hoort natuurlijk een klinkende naam, en daar is voor gezorgd.

Wereld, maak kennis met de Karlmann King, een ogenschijnlijk naar Karel de Grote vernoemde SUV met een design dat je moeilijk kan missen, tenzij je in een radartoren het luchtruim boven de Atlantische Oceaan in de gaten houdt, maar daar komt deze auto sowieso al niet heel vaak. Hij laat zich qua design het beste omschrijven als Lexus LF-NX concept meets Lamborghini Reventón meets B-2 Stealth Bomber. Hij is even duur als twee Porsche 918's, maar rolt op een relatief bescheiden basis: het platform van een Ford F-150.

De hoekige SUV die graag in dezelfde liga speelt als de Dartz'en, Knight XV's, en Paramount Marauders (hoi, Richard Hammond) van de wereld staat momenteel de aandacht te trekken tussen alle verlengde middenklassers op Auto China in Beijing, met onder de kap een 6,8 liter Triton V10. De olie is immers op het moment nog steeds redelijk goedkoop.

Als gezegd, de aanbieder - China's Unique Club - verlangt omgerekend 1.7 miljoen euro voor het hoekige gevaarte. Al dat geld is kennelijk in een interieur gaan zitten dat kitsch tot kunst verheft, met gouden details overal, een drankbar, en comfy zetels. Ook heeft de maker de auto volgestopt met allerlei tijdschriften. Betaal je je blauw aan een SUV-dinges, moet je nog steeds tegen Bono's tronie aankijken..