Elektrisch

Tesla heeft een nieuwe troefkaart gevonden en introduceert het 'Luxury Pack'

Tesla heeft een nieuwe troefkaart gevonden om de teruglopende verkopen een boost te geven. Het merk introduceert het “Luxury Pack”, een optiepakket dat beschikbaar is op de Model S, Model X en Cybertruck. Voor een meerprijs van 10.000 tot 15.000 dollar krijgen klanten onder meer gratis Supercharger-laden voor de rest van de levensduur van de auto.

Redactie Autobahn
1 minuut
Tesla heeft een nieuwe troefkaart gevonden en introduceert het 'Luxury Pack'

Meer luxe, minder zorgen

Tesla staat onder druk: wereldwijd dalen de verkopen en concurrenten grijpen hun kans. Toch geeft het merk niet op. Na updates aan de Model Y en de introductie van nieuwe varianten in China, is het nu de beurt aan de oudste modellen in het gamma.

Het “Luxury Pack” bevat opvallend veel extra’s. Het meest in het oog springend is de terugkeer van gratis levenslang laden bij Superchargers – ooit een van de belangrijkste troeven van Tesla in de beginjaren. Daarmee kunnen bestuurders aanzienlijk besparen, zeker nu stroomprijzen langzaam stijgen.

Daarnaast omvat het pakket:

  • FSD (Full Self-Driving), Tesla’s meest geavanceerde rijhulpsysteem.
  • Premium connectivity, inclusief toegang tot Spotify, Netflix en YouTube (normaal ca. $100 per jaar).
  • Premium Service, waarbij onder andere ruit- en bandenbescherming, routineonderhoud en vervanging van filters zijn inbegrepen.

Onderhoud en service inbegrepen

Het onderhoudspakket dekt diverse werkzaamheden die Tesla aanbeveelt, zoals het vervangen van de interieur- en HEPA-filter, banden balanceren en uitlijnen, en controle van de remvloeistof (elke vier jaar). Ook onderhoud van airco, hoogvoltagebatterij en remklauwen in de winter hoort erbij.

Opvallend detail: dankzij regeneratief remmen slijten de schijven en blokken nauwelijks, waardoor onderhoudskosten lager blijven.

Ook voor de Cybertruck

Naast de Model S en X is het pakket ook beschikbaar op de Cybertruck, maar alleen in de krachtigste Cyberbeast-versie. Precies het model waarvan de verkoop momenteel sterk tegenvalt.

Het prijskaartje: $10.000 extra voor Model S en X, en $15.000 voor de Cybertruck. Voorlopig is het pakket alleen beschikbaar in de Verenigde Staten. Het is echter goed mogelijk dat Tesla het ook naar Europa brengt zodra de vernieuwde Model S en X hier leverbaar worden.

Nog niet in Nederland

In Nederland is het Luxury Pack nog niet beschikbaar. Mocht het pakket naar Europa komen, dan zou het ook hier kunnen worden toegevoegd als optie – al dan niet met aangepaste prijzen door belastingen en importheffingen.