Oud McLaren-F1-coureur raakt rijbewijs kwijt na illegaal 'kwalificatierondje' van 155 km/u

De voormalige Formule 1-coureur krijgt zes maanden rijverbod na forse snelheidsovertreding in Northamptonshire.

Oud McLaren-F1-coureur raakt rijbewijs kwijt na illegaal 'kwalificatierondje' van 155 km/u

De voormalige Formule 1-coureur Mark Blundell heeft een rijverbod van zes maanden gekregen, nadat hij met 96 mijl per uur (ongeveer 155 km/u) over een Britse A-weg reed. Op dat traject geldt een maximumsnelheid van 70 mijl per uur (113 km/u). De overtreding vond plaats op 30 november 2024 op de A14 bij Cold Ashby in Northamptonshire, en werd behandeld door de rechtbank van Northampton op 8 oktober 2025.

Zes maanden rijontzegging

Blundell, die tegenwoordig 59 jaar is en in het dorp Arrington woont, was niet aanwezig bij de zitting. Zijn advocaat verklaarde namens hem dat hij schuldig pleitte aan te hard rijden. De rechtbank besloot tot een rijontzegging van zes maanden. Over de hoogte van een eventuele boete is niets bekendgemaakt.

De A14 is een drukke, dubbelbaans weg in Midden-Engeland waar regelmatig wordt gecontroleerd op snelheid. Volgens de rechtbank was de overschrijding “aanzienlijk” en voldoende reden voor een onmiddellijke ontzegging van het rijbewijs.

Loopbaan in de Formule 1

Mark Blundell kwam in totaal 61 keer aan de start van een Grand Prix (63 Grand Prix-weekenden) tussen 1991 en 1995. Hij reed voor Brabham, Ligier, Tyrrell en McLaren.
Zijn beste resultaten waren drie podiumplaatsen: in Zuid-Afrika (1993), Duitsland (1993) en Spanje (1994). Zijn hoogste kwalificatiepositie was vierde.

Naast zijn F1-carrière won Blundell in 1992 de 24 Uur van Le Mans als fabriekscoureur van Peugeot. Na zijn Formule 1-tijd reed hij nog in de IndyCar Series in de Verenigde Staten en werkte hij later als Formule 1-analist bij ITV.

Strenge Britse wetgeving

In Groot-Brittannië kan een rijverbod worden opgelegd bij een enkele zware snelheidsovertreding of bij een opeenstapeling van strafpunten. Wie op een A-weg meer dan 40 km/u te hard rijdt, riskeert automatisch een tijdelijke rijontzegging. Bij een verbod van zes maanden moet de bestuurder na afloop opnieuw zijn rijbewijs aanvragen.

De Britse autoriteiten benadrukken dat het rijgedrag van prominente figuren geen uitzonderingspositie krijgt. De rechtbank behandelde Blundells zaak dan ook als een reguliere verkeersovertreding.

Formule 1
  • By Fox 1 from Beta Quadrant, England - Mark Blundell, CC BY-SA 2.0