Camerabeelden tonen hoe brandstichters voor een half miljoen euro aan schade aanrichten op oprit in Enschede

Een rustige woonwijk in Enschede werd 's nachts opgeschrikt door een vlammenzee. Een gloednieuwe Porsche Panamera en een Ferrari stonden geparkeerd toen twee figuren toesloegen. De beelden laten weinig aan de verbeelding over: dit was geen ongeluk, maar een gerichte aanslag.

Camerabeelden tonen hoe brandstichters voor een half miljoen euro aan schade aanrichten op oprit in Enschede

Het was een nachtmerrie voor elke autoliefhebber. Aan de Amelandlaan in Enschede stonden twee kostbare bolides gebroederlijk naast elkaar op de oprit: een bijna nieuwe Porsche Panamera en een opvallende gele Ferrari F90 Spider, gezamenlijk goed voor een cataloguswaarde van meer dan 8 ton.

De eigenaar lag te slapen, onwetend van het gevaar dat op de loer lag. Rond twee uur 's nachts verschenen er twee schimmen in de straat die duidelijk niet voor een nachtelijke wandeling kwamen.

Op bewakingsbeelden van juni vorig jaar is te zien hoe de figuren, zwaar ingepakt met capuchons en sjaals, de wijk naderen via de Texellaan. Eén van hen blijft op de uitkijk bij de kruising, terwijl de ander doelgericht op de oprit afloopt. Zonder enige aarzeling giet hij een vloeistof over de motorkap van de Porsche. Vervolgens haalt hij een doek uit zijn zak, steekt deze aan en gooit het vuur op de auto.

Een half miljoen in rook op

Binnen enkele seconden verandert de luxe wagen in een fakkel. De hitte is zo intens dat ook de ernaast geparkeerde Ferrari direct gevaar loopt. De bewoner, die wakker werd gemaakt door alerte buren, wist de Italiaanse sportwagen nog net op tijd te verplaatsen. Toch bleef ook de Ferrari niet ongeschonden; de hitte van de brandende Porsche heeft aanzienlijke schade aangericht.

De brandweer was snel ter plaatse, maar voor de Porsche kwam alle hulp te laat. De auto is volledig total loss verklaard. De totale schade aan beide voertuigen wordt geschat op een half miljoen euro. De politie spreekt van een zeer risicovolle actie, aangezien de auto's dicht op de woning stonden waar op dat moment ook twee kinderen lagen te slapen.

Klopjacht op de daders

De daders zijn na hun daad weggerend richting de parkeerplaats van het Van der Valk hotel, waar ze mogelijk in een vluchtauto zijn gestapt. De politie heeft de nu de beelden vrijgegeven in de hoop dat iemand de mannen herkent aan hun kleding of loopje. Vooral de brandstichter zelf draagt een opvallend oversized donkerblauw jasje met een witte rits en een wit logo op de linkerborst. Hij droeg daarnaast een zwarte broek en zwarte schoenen.

Opvallend genoeg zijn er kort na de brand nog twee andere mannen in de straat gesignaleerd die met zaklampen in de struiken en op straat schenen. Eén van hen had een baard en droeg zijn lange haar in een staartje. De andere man had eveneens lang haar. De politie wil deze mannen dringend spreken als getuigen, omdat zij mogelijk iets cruciaals hebben gezien dat kan helpen bij het onderzoek.

Achtergrond
  • Adobe Stock