Nieuws

ANWB waarschuwt voor druk paasweekend: hier wordt de meeste vertraging verwacht

Het paasweekend staat voor de deur en dat betekent traditiegetrouw veel drukte op de Nederlandse wegen. De ANWB waarschuwt voor oponthoud, te beginnen met een vroege avondspits op Witte Donderdag. Tel daar grenscontroles, toeristen, werkzaamheden en grote evenementen bij op, en extra reistijd ligt voor veel weggebruikers voor de hand. Een overzicht van de knelpunten.

Nick ter Arkel
ANWB
ANWB waarschuwt voor druk paasweekend: hier wordt de meeste vertraging verwacht

Wie dit weekend de weg op gaat, moet rekening houden met flinke vertraging. Volgens de verkeersinformatiedienst van de ANWB slaat de eerste grote drukte op Witte Donderdag 2 april al vroeg toe. Door een mix van regulier woon-werkverkeer en vroege vakantiegangers begint de avondspits waarschijnlijk al rond 15.00 uur. Vorig jaar leverde deze dag meer dan 1.100 kilometer file op.

De grootste knelpunten worden vandaag verwacht op de A1 (Amsterdam - Apeldoorn), de A2 en A27 rond Utrecht (richting het zuiden), de A50 (Eindhoven - Apeldoorn) en de A73 (Nijmegen - Venlo). Daarbovenop komen de Duitse grenscontroles, die voor lange rijen kunnen zorgen op de A1 bij Hengelo, de A12 vanuit Arnhem en de A76 bij Geleen.

Drukte door toeristen op Goede Vrijdag

Op Goede Vrijdag (3 april) trekt het toeristenverkeer flink aan. Veel Duitse toeristen rijden dan richting de Nederlandse kust en de Waddeneilanden. De ANWB voorspelt dat het met name vanaf het middaguur tot 16.00 uur flink druk wordt op de A12 (vanaf de Duitse grens richting Utrecht), de wegen richting Zeeland en bij de TESO-veerboot in Den Helder, waar de wachttijden voor de overtocht naar Texel stevig kunnen oplopen.

Daarnaast zorgen de bekende publiekstrekkers het hele weekend voor extra lokaal verkeer. Grote bezoekersstromen trekken richting de Keukenhof in Lisse, de Designer Outlet in Roermond, de Paasraces op Circuit Zandvoort en festival Paaspop in Schijndel.

Pas op voor deze wegwerkzaamheden

Naast het grote aanbod aan auto's, moeten reizigers ook rekening houden met geplande werkzaamheden. Let vooral op de volgende afsluitingen rond knooppunt Everdingen en op de A30:

  • A2 Utrecht richting Den Bosch: Dicht bij knooppunt Everdingen van vrijdag 3 april 22.00 uur tot zondag 5 april 09.00 uur.
  • A2 Den Bosch richting Utrecht: Dicht tussen knooppunt Everdingen en knooppunt Oudenrijn van vrijdag 3 april 22.00 uur tot maandag 6 april 05.00 uur.
  • A30 Barneveld richting Ede: Werkzaamheden tussen de aansluiting met de A1 en Ede-Noord (deze duren nog tot 19 mei).

Dagjesmensen en terugkeerders

Op Tweede Paasdag (maandag 6 april) keert de drukte in de loop van de dag terug. Vanaf het middaguur stroomt het wegennet in vooral Midden- en Zuid-Nederland weer vol met dagjesmensen en terugkerende vakantiegangers. En voor wie dinsdag weer aan het werk gaat: de ANWB waarschuwt nu al dat de ochtendspits (7 april) na het lange paasweekend vaak merkbaar drukker verloopt dan normaal.