Officieel: u mag uw mobiel wel gebruiken in de auto

Vandaag heeft het hof uitspraak gedaan over het gebruik van de mobiel in de auto: dit mag gewoon zolang deze in een houder zit. In de hand houden mag nog steeds niet.

Een automobilist uit Sneek kaartte vorig jaar aan dat hij het niet eens was met zijn boete van €239,-. Deze kreeg hij omdat hij met zijn mobiel bezig was terwijl hij hem niet vasthield, maar deze in een houder geplaatst was. Hij verloor de zaak waardoor het OM dit gelijk wilde vastleggen in de wetgeving door hem voor te leggen aan het gerechtshof. Dat was een foute move, want het hof was het hier niet mee eens en heeft bepaald dat rotzooien met een mobiel best kan mits hij niet wordt vastgehouden.

Het hof oordeelde dat het bedienen van een mobiele telefoon zonder hem vast te houden niet onder artikel 61a van het RVV (Reglement verkeersregels en verkeerstekens) valt. Waarom niet? Omdat hier specifiek wordt gesproken over het vasthouden van de mobiel. Niet het bedienen ervan. 

Volgens de uitspraak is het allemaal de schuld van de regelgever. Deze heeft er blijkbaar expres voor gekozen om het vasthouden te benoemen en het bedienen buiten beschouwing te laten. Om dit aangepast te krijgen moet het OM niet aankloppen bij het gerechtshof, maar de deur intrappen bij de desbetreffende regelgever. 

Door het gebrek aan een verbod raden wij u aan om extra waakzaam te zijn op de openbare weg. Dit omdat u aanzienlijk meer kans maakt op een ongeluk wanneer de ogen niet meer op de weg gericht hoeven te zijn, maar men vrij mag Whatsappen dat ze vanavond sperziebonen met een gehaktbal gaan eten. 

window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push({ mode: 'alternating-thumbnails-a', container: 'taboola-below-article-5f6b65bde18dc', placement: 'Below Article Thumbnails 2', target_type: 'mix' });